Wycieczka do Gniezna w dniu 4 czerwca 2011

Wycieczka odbyła się 4 czerwca 2011 r. Uczestniczyli w niej uczniowie biorący udział w zajęciach wyrównawczych w ramach projektu „Aktywni po godzinach”.
Punktualnie o godz. 6.00 wyruszyliśmy sprzed budynku szkoły. Po 3 godzinach podróży zatrzymaliśmy się w Gnieźnie, gdzie poznaliśmy historię pierwszej stolicy Polski, zwiedziliśmy katedrę oraz Starówkę. Największe wrażenie na uczniach zrobiły Drzwi Gnieźnieńskie z XII wieku, upamiętniające życie i męczeńską śmierć św. Wojciecha.
W katedrze zwiedzaliśmy również podziemia oraz dzwonnicę.
Kolejnym etapem wycieczki było Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji, położone w pobliżu ruin zamku, którego właścicielem był Diabeł Wenecki. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika o pracy kolejarzy i nowinkach technicznych sprzed stu lat.
Bardzo pouczającą częścią wycieczki była wizyta w prasłowiańskim grodzie w Biskupinie, spacer pomiędzy zrekonstruowanymi chatami, poznanie warunków życia naszych praprzodków.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze, aby odpocząć, zjeść smaczny obiad i ok. 21.00 dotarliśmy do Pabianic.
Uczniowie, którzy byli uczestnikami wycieczki, orzekli, że była ona bardzo ciekawa i rozbudziła ich zainteresowania historia naszego kraju.

Przed katedrą w Gnieźnie

Zwiedzamy katedrę