Wyjazd do teatru na spektakl "Szalone nożyczki" w dniu 27 września 2011

W dniu 27.09.2011 odbyła się wycieczka do Teatru Powszechnego w Łodzi, w ramach realizacji projektu edukacyjnego „ Aktywni po godzinach” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczniowie naszego Gimnazjum mieli okazje uczestniczyć w spektaklu teatralnym pt: „Szalone nożyczki” w reżyserii Marcina Sławińskiego.
Opiekunami w czasie wyjazdu byli nauczyciele: Pan wicedyrektor Andrzej Mielczarek oraz Pani Magdalena Pintera i Pani Małgorzata Jachowicz.
Spektakl komediowy w Teatrze Powszechnym pt: „Szalone nożyczki” wywołał wśród uczniów duże wrażenie i niesamowite emocje. Do tej pory nie słabną komentarze dotyczące tego widowiska. Oto wypowiedzi niektórych z uczniów:
„Szalone nożyczki" to jeden z najlepszych spektakli, jakie widziałam. Jestem pod wielkim wrażeniem jego komizmu. Główna rola została powierzona nam, publiczności. To od nas zależał rozwój sytuacji i zakończenie sztuki. Bardzo chętnie obejrzałabym jeszcze raz to przedstawienie.
Spektakl „Szalone nożyczki” to fenomenalne przedstawienie. Najlepsze, jakie dotychczas miałam przyjemność obejrzeć. Komiczne sceny rozbawiły mnie do łez. Aktorzy świetnie improwizowali - na podstawie wypowiedzi widzów „układali” dalszy bieg akcji. Na pewno będę polecała to przedstawienie znajomym.
Dziś już nikt z uczestników wyjazdu na słowo teatr nie będzie się krzywił i próbował unikać wyjazdu. Wręcz przeciwnie wszyscy z uśmiechem na twarzy, jednogłośnie zadeklarowali chęć udziału w kolejnych tego typu wycieczkach.