III Powiatowy Konkurs Ortograficzny - rok 2006
          Dnia 5.05.06 w naszej szkole odbył się III Powiatowy Konkurs Ortograficzny.
Organizatorzy: Marzenna Bielecka, Krystyna Pokorska, Izabela Zakrzewska.

W zmaganiach z ortografią brało udział 6 drużyn: Gimnazjum nr 1 w Pabianicach, Gimnazjum nr 2 w Pabianicach, Gimnazjum w Dobroniu, Gimnazjum w Ksawerowie, Gimnazjum nr 3 w Pabianicach - 2 drużyny. Uczestnicy konkursu pisali dyktanda, rozwiązywali łamigłówki na czas, robili korektę tekstu. Potrzebne były aż 2 dogrywki, aby wyłonić laureatów.

Zespołowo I miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 1 w składzie: Angelika Bartosik, Kalina Buczyńska, Marta Post, Jędrzej Lesman. Na drugimtrzecim miejscu uplasowały się obie drużyny z naszego gimnazjum - Anna Siubdzia, Anna Stefanowicz, Anna Perzyna, Karolina Stępniewska, Justyna Grabarczyk, Marcin Chmielewski, Martyna Paprocka, Makymilian Kędzierski.
Uczniów przygotowały panie: Anna Skura oraz Małgorzata Brzezińska.

Indywidualnie tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Anna Dychto, WicemistrzaSandra Stępień (obie z Gimnazjum nr 2).