Znaszli swój kraj - rok 2006
          Dnia 25 marca odbyła się już 16. edycja konkursu wiedzy geograficznej o Polsce "Znaszli swój kraj" organizowanego przez Pracownię Dydaktyki Geografii Uniwersytetu Łódzkiego pod patronatem J. M. Rektora prof. dr hab. W. Pusia.
          Przedmiotem konkursu jest wiedza z zakresu geografii Polski na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej, poszerzona o wiedzę krajoznawczą oraz wiedzę o Łodzi i regionie łódzkim. W bieżącym roku szkolnym nasze gimnazjum reprezentowało trzech uczniów z klasy 3e pod opieką nauczyciela geografii p. Marka Lendy.
          Spośród 120 uczestników w gronie 20 laureatów znaleźli się przede wszystkim przedstawiciele szkół średnich, głównie uczestnicy olimpiady geograficznej Makroregionu Centralnego oraz maturzyści pragnący podjąć studia na kierunku geografia i turystyka.
          Rewelacyjnie w tym doborowym towarzystwie spisał się Janek Czarnecki, który zajął 10. miejsce. Na 21. uplasował się Michał Rybczyński, któremu do tytułu laureata zabrakło zaledwie 1 punktu. Dobrze spisał się Dominik Nowicki (60 pozycja).

GRATULUJEMY !!!