Bal gimnazjalny - 20 stycznia 2007 roku

Bal gimnazjalny na stałe wpisał się w krajobraz życia naszej szkoły. Tegoroczny bal był trzecim z kolei takim wydarzeniem w historii istnienia Gimnazjum nr 3 i po raz trzeci uczniowie najstarszych klas bawili się wspaniale. Nie zawiedli oczekiwań nauczycieli i rodziców.
          Organizatorzy balu, poza muzyką i poczęstunkiem, przygotowali trzecioklasistom ciekawy program. Aby tradycji stało się zadość, pierwszym punktem programu był oczywiście polonez. W tym roku zatańczyły go aż 24 pary. Piękny układ tańca, eleganckie stroje, uroczysta atmosfera, wycisnęły niejedną łzę w oczach rodziców, którzy przybyli obejrzeć swoje pociechy.
          Odbyły się także pokazy tańców: nowoczesnego (taniec z krzesłami w wykonaniu uczennic klas trzecich) i towarzyskiego, zaprezentowanego przez członków grup tanecznych działających w ŁDK i klubie Eskulap.
          Nie zabrakło również kabaretu. „Noc Dziadów” – taki był tytuł widowiska opartego na kanwie mickiewiczowskiego dramatu, w który zostały wplecione humorystyczne scenki z życia naszej szkoły. Wykonawcom towarzyszyły salwy śmiechu i gromkie brawa publiczności.
          Organizatorami balu gimnazjalnego były opiekunki samorządu szkolnego: Dorota Pawłowska, Małgorzata JachowiczIlona Paszkiewicz. Znaczący wkład w realizację tego przedsięwzięcia miały również panie: Izabela Zakrzewska, Aneta Stępińska, Dorota Gwiazdowska i wielu innych nauczycieli, którym opiekunki samorządu serdecznie dziękują.
          Szczególne podziękowania należą się rodzicom trzecioklasistów, bez pomocy których bal nie mógłby się odbyć.