Pokaz iluzji w Gimnazjum nr 3 w Pabianicach

W naszej szkole 6 marca br. odbył się niezwykły pokaz iluzji w wykonaniu mistrza z Ukrainy Aleksandra Tkacza - autora książki "Tajemnice iluzji" i doktora psychologii, zdobywcy pierwszych miejsc na międzynarodowych festiwalach.

Zgromadzona na dużej sali młodzież zobaczyła rzeczy nieprawdopodobne: na przykład jak znikają i pojawiają się, a nawet latają różne przedmioty. W wielkim skupieniu oglądano numer "latający ogień Hrabiego Kaliostro" i wiele niesamowitych i nieprawdopodobnych sztuk magicznych z całego świata. Każdemu punktowi programu towarzyszyła charakterystyczna, dynamiczna muzyka.

Mistrz zaangażował także młodzież, która uczyła się jak zadziwić swoich przyjaciół i rodziców. Wszyscy obecni próbowali z biletu wstępu wyczarować prawdziwe pieniądze - złotówki, euro, dolary. Udało się jednak tylko jednemu stojącemu obok iluzjonisty. Godzina sztuk ilizjonistycznych z udziałem uczniów minęła szybko. Pełni radości opuszczali salę mówiąc; "to było wspaniałe, szkoda że tak krótko".