"Wyśpiewać miłość"
          20 października w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert charytatywny scholii z Ksawerowa pod hasłem "Wyśpiewać miłość". Ideą tego przedsięwzięcia było niesienie pomocy dla niepełnosprawnej Beaty uczennicy klasy 1A naszego gimnazjum. Udziałem w koncercie, zakupionym biletem wsparliśmy zakup specjalistycznego łóżka rehabilitacyjnego.
          W koncercie , którego głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 9 (poprzednia szkoła Beaty) uczestniczyli wychowankowie i uczniowie wszystkich placówek oświatowych z oddziałami integracyjnymi z Pabianic (od przedszkoli po gimnazjum).
          Z naszego gimnazjum wzięło w nim udział 11 klas (1A, 1B, 1D, 1I, 2M, 2N, 3A, 3D, 3I, 3J, 3N). Uczniowie dwóch klas - 1E i 1H, mimo że nie uczestniczyli w koncercie z powodu braku miejsc, zebrane przez siebie pieniądze ( w sumie 190zł) także przekazali Beatce. Razem za bilety na koncert zebraliśmy 1185zł. Do tej kwoty dołączone zostały pieniądze uzyskane ze sprzedaży biletów na dyskotekę i zbiórki prowadzonej przez Samorząd Szkolny oraz ze szkolnego sklepiku - razem 405 zł.
          Do akcji włączyli się także pracownicy naszego gimnazjum i przekazali kwotę 730 zł. W imieniu całej społeczności uczniowskiej pieniądze po koncercie przekazali Beatce i jej mamie Magdalena Rządzińska i Maciej Trąbski. W imieniu wszystkich pracowników pieniądze przekazała p. wicedyrektor Bożena Hańczewska.
          Za zebrane podczas koncertu pieniądze - w sumie 4100 zł - rodzice Beaty zakupią wymarzony przez nią sprzęt rehabilitacyjny, albowiem kwota ta w pełni pokrywa jego koszty. Wszyscy, którzy wzięli udział w tej pięknej akcji, mogą się czuć fundatorami zakupionego sprzętu. Sprzętu, który pozwoli Beacie lepiej funkcjonować na co dzień, ułatwi jej rehabilitację.