Obchody grudnia 1981
               O rocznicy wprowadzenia 25 lat temu stanu wojennego w Polsce nie zapomniano w naszej szkole. Klasa 3d przygotowała okolicznościowy apel. Zespół nauczycieli historii opracował materiały, które posłużyły wychowawcom do zajęć ze swoimi klasami.
               W godzinach wieczornych Samorząd Uczniowski, poczet sztandarowy, grupka młodzieży oraz dyrektor szkoły p. Włodzimierz Stanek, przewodnicząca koła "Solidarności" p. Ilona Paszkiewicz, p. Wojciech Kania i p. Sławomir Szczesio wzięli udział we wspólnych powiatowo-miejskich uroczystościach.
                Rozpoczęła je Msza św. w kościele św. Mateusza. Dalsza część uroczystości odbyła się przed pamiątkową tablicą w północnej ścianie świątyni.
                Po przemówieniach i wysłuchaniu programu słowno-muzycznego Samorząd Uczniowski i przedstawiciele Rady Pedagogicznej postawili zapalone znicze, jako symbol pamięci o tych, którzy zginęli lub doznali represji w czasie stanu wojennego.