XIV Zlot finalistów "Ojcowizny" w naszej szkole

Gościliśmy laureatów Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "POZNAJEMY OJCOWIZNĘ", którego czternasta edycja przebiegała pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej -  p. Romana Giertycha.
          11 maja laureaci i zaproszeni goście po obiedzie spotkali się na uroczystym Otwarciu Zlotu.

Gośćmi byli:
p. Barbara Kochanowska- Łódzki Kurator Oświaty
p. Zbigniew Frączyk - dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej
p. Tomasz Dromka - dyrektor Departamentu Turystyki woj. łódzkiego
p. Krzysztof Habura - starosta powiatu pabianickiego wraz z osobami towarzyszącymi
p. Zbigniew Dychto - prezydent miasta Pabianic i naczelnicy wydziałów
p. Andrzej Żelipowski - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej
p. Dariusz Wypych - wiceprezydent miasta Pabianic
p. Henryk Gajda - wójt gminy Pabianice
ks. prałat Jan Szuba - duchowy opiekun szkoły, honorowy obywatel miasta, proboszcz parafii św. Mateusza Ap.
oraz wielu znakomitych gości reprezentujących instytucje województwa łódzkiego, miasta, powiatu oraz organizacji i stowarzyszeń.
          Po odśpiewaniu hymnu państwowego otwarcia Zlotu dokonał członek Komitetu Organizacyjnego i dyrektor szkoły p. Włodzimierz Stanek, który przekazał prowadzenie spotkania Komandorowi Zlotu p. Sławomirowi Szczesio. Klub Miłośników Kultury i Sztuki pod kierunkiem p. Wioletty Sobieraj przedstawił program słowno-muzyczny pt. "Szczęśliwy człowiek, który ma swoja ojczyznę".
Łódzki Kurator Oświaty, p. Barbara Kochanowska, w towarzystwie fundatora nagród - p. Zbigniewa Frączyka - dyrektora ROT wręczyła nagrody i jako pierwsza w okolicznościowym wystapieniu pogratulowała zwycięzcom, a szkole znakomitej organizacji. Podziękowaniem nagradzanym i gościom był drugi występ uczniów szkoły, który miał formę muzyczną i taneczną.
Jako ostatnia zabrała głos p. Anna Teodorczyk - prezes ZO PTTK Pabianice, która pogratulowała szkole znakomitej organizacji otwarcia Zlotu. Na ręce pana dyrektora wręczyła okolicznościowy grawerton jako pamiątkę spotkania laureatów XIV Centralnego Zlotu Ojcowizny.
          Pobyt p. Kurator Barbary Kochanowskiej był jednak dłuższy. Przed otwarciem Zlotu odwiedziła salę gimnastyczną, bibliotekę szkolną, stołówkę, inetresował ją wygląd korytarzy szkolnych. Po zakończonej uroczystości wzięła udział w zorganizowanej przez prezydenta konferencji prasowej. Ostatnim punktem pobytu dostojnego gościa było spotaknie p. Kurator z dyrektorem szkoły i grupą nauczycieli.
          Tematyczną oprawę plastyczną w sali gimnastycznej przygotowała p. Beata Debich. Niecodzienność tego spotkania polegała na tym, że w historii szkoły po raz pierwszy goszczono Kuratora Łódzkiego i młodzież z  całego kraju.