Ola u Prezydenta Miasta

W poniedziałek 16 kwietnia 2007 r. w Urzędzie Miejskim w Pabianicach odbyło się uroczyste spotkanie z Prezydentem Miasta uczniów, którzy zostali nagrodzeni uczestnictwem w żeglarskim rejsie po Bałtyku. Była to decyzja Prezydenta Zbigniewa Dychto, który w ten sposób wyróżnił najlepszych uczniów z trzech pabianickich gimnazjów. W spotkaniu uczestniczyli także dyrektorzy gimnazjów, wychowawcy uczniów i oczywiście Rodzice.
          W naszym gimnazjum takie wyrożnienie otrzymała Aleksandra Cybulska z kl. II m, która nie tylko jest dobrą uczennicą, ale także pasjonuje się żeglarstwem.
          Organizatorem rejsu jest Pabianicki Klub Sportów Wodnych, a jacht prowadzić będzie kapitan Krzysztof Grzegorek. Rejs trwać będzie w dniach 30.06 - 7.07.2007 r. na trasie Kołobrzeg, Christianson, Alinge, Falsterbo, Kopenhaga, Sasnitz, Świnoujście.
          Po rejsie Ola ma jeszcze jedno zadanie - przygotuje i przedstawi koleżankom i kolegom z kl. II prelekcję i fotogazetkę na temat tego rejsu.