OTWARTA SZKOŁA

Gimnazjum nr 3 jako pierwsze w Pabianicach rozpoczęło cykl spotkań "OTWARTA SZKOŁA" dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych, którzy od września 2007 roku zostaną uczniami tej szkoły. Ich celem ich jest poznanie szkoły oraz różnorodności oferowanych zajęć pozalekcyjnych, gdzie każdy uczeń może znaleźć ciekawe zajęcie, rozwijać swoje zdolności czy hobby. Jako pierwsi przybyli w dniu 22 listopada uczniowie trzech klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 8 wraz z opiekunami.
W sali konferencyjnej powitał wszystkich dyrektor szkoły - p. Włodzimierz Stanek.
               Program pobytu był następujący:
***    Prezentacja przez Klub Miłośników Kultury i Sztuki programu słowno-muzycznego "Rok 2006 rokiem Mozarta" przygotowanego przez p. W. Sobieraj i p. D. Szumiał.
***   Udział w zajęciach Klubu Europejskiego prowadzonych przez p. J. Marczuk i p. B. Grzesiak.
***   Towarzyski mecz halowej piłki nożnej reprezentacji gości (SP nr 8) i byłych uczniów tej szkoły, a obecnie uczniów I klasy naszego gimnazjum. Mecz wywołał wiele emocji i zakończył się wynikiem (zwycięstwem) 5:3 dla gości.
Gratulujemy !!!
***    Zwiedzanie szkoły w małych grupach. Stołówka, gabinety medyczne, pracownie komputerowe, historyczne, biblioteka i czytelnia zaciekawiły przyszłych uczniów.
           Mimo prawie trzygodzinnego pobytu nasi goście niezbyt chętnie opuszczali mury szkoły, o czym świadczyły liczne pytania dotyczące między innymi pracy panów z ochrony.
             Jako następni odwiedzą swoją przyszłą szkołę szóstoklasiści ze Szkół Podstawowych nr 3 i 17.
Pomysłodawcą, organizatorem i prowadzącym spotkania jest p. Sławomir Szczesio.