Rekolekcje dla Gimnazjum nr 3 w Pabianicach

Czas refleksji nad sobą, czas głębszego spojrzenia na swą codzienność, moment zatrzymania w chaosie współczesnego życia to cel przeżytych rekolekcji. Dla klas I i II prowadził je wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego. Klasy III podzielone na 2 niewielkie grupy przeżywały ten czas w kościele św. Mateusza Ap. gdzie rozważania prowadził ojciec rekolekcjonista ze Zgromadzenia księży Misjonarzy św. Wincentego a'Paulo z Krakowa - ks. Jan Dobosiewicz. Nad wartswą muzyczną spotkań (stosowne śpiewy) czuwała siostra Helena.
          Podsumowaniem rekolekcji była Msza święta w intencji Szkoły - za uczniów, nauczycieli i pracowników sprawowana przez duchownego ojca miasta - ks. prałata Jana Szubę - proboszcza parafii św. Mateusza Ap.. Uczestniczył w niej Dyrektor Szkoły - p. Włodzimierz Stanek i wychowawcy klas. Slowa podziękowań wypowiedziała Magdalena Rządzińska - członek Samorządu Szkoły. Ich dopełnieniem były kwiaty.