Przywołajmy wiosnę

Pod takim hasłem uczniowie Gimnazjum nr 3 spędzali pierwszy dzień wiosny, zwany „ dniem wagarowicza”. Samorząd Szkolny przygotował dla wszystkich ciekawe propozycje zajęć, mające na celu zachęcić wiosnę do jak najrychlejszego przybycia.
          Uczniowie klas pierwszych pod okiem wychowawców przygotowali Marzanny, które zaprezentowali podczas konkursu w sali gimnastycznej. Wszystkie wzbudziły zachwyt. Za najciekawszą uznano tę przygotowaną przez klasę I e. Teraz można je oglądać na wystawie w bibliotece szkolnej.
          Młodzież klas drugich komponowała wiersze o wiośnie, które zostaną zaprezentowane w naszej „Gimnazecie”. Po trudach pracy twórczej ćwiczyli mięśnie w turnieju przeciągania liny. Mistrzami w tej konkurencji okazali się uczniowie klasy II b, którzy wspólnymi siłami pokonali nawet swoich nauczycieli.
          Klasy trzecie przygotowały prace plastyczne pt.„Przywołajmy wiosnę”. Technika była dowolna, natomiast używano wyłącznie materiałów ekologicznych. Wszystkie prace zasługiwały na nagrodę, jednak za najbardziej oryginalną uczniowie uznali kompozycję wykonaną przez klasę III f. Podczas prezentacji młodzież skandowała hasła zachęcające wiosnę do jak najszybszego przybycia. Prace uczniów będą częścią dekoracji sal lekcyjnych.
          Dyrekcja szkoły i opiekunki Samorządu Szkolnego dziękują wychowawcom za pomoc, a uczniom za zaangażowanie i wspaniałą zabawę.