Wolontariat
          Dziewczęta z naszej szkoły podjęły się w ramach wolontariatu pracy z dziećmi w Przedszkolu Miejskim Nr 16. Uczestniczą raz w tygodniu (a niektóre dwa razy) w zajęciach z dziećmi – bawią się z nimi, pomagają maluchom ubierać się, a niekiedy uczą ich podstawowych codziennych czynności. Są dużym wsparciem dla nauczycieli przedszkola. Niektóre wolontariuszki pracują w grupach integracyjnych gdzie są dzieci niepełnosprawne. Cała praca dziewcząt odbywa się po ich zajęciach szkolnych.
          Ten piękny gest w stosunku do dzieci z przedszkola wykonują: Ewelina Kling (I d), Sylwia Błaszczyk (I g), Blanka Kokosińska (III h), Katarzyna Badziak (III h), Martyna Stępniewska (III h), Nikoletta Karolczak (II f), Weronika Chmielewska (II f), Milena Krystera (II f), Anna Pawłowska (II h), Anna Krawczyk, Milena Pawlicka (III j), Pamela Modro (III j), Angelika Wróbel (III d), Martyna Józefiak (II d), Natalka Malinowska (III j), Anna Kociołek (III j), Magdalena Kunicka (III k), Anna Zasępa (III k), Magda Rzędzińska (III a), Justyna Grałka (III a).
          Ponadto Blanka KokosińskaKatarzyna Badziak prowadzą zajęcia wyrównujące braki edukacyjne z języka angielskiego w Gimnazjum nr 3.
          Troje uczniów naszego Gimnazjum podjęło się bardzo trudnej ale i niezwykle szczególnej pracy. W ośrodku św. Alberta pracują w ramach wolontariatu Agnieszka Jabłońska (III a), Martyna Wawrzak (III a) oraz Aleksander Marciniak (III i).