Miejskie zakończenie roku szkolnego 2006/2007

Nasza szkoła była organizatorem ogólnomiejskiego zakończenia roku szkolnego 2006/2007, w którym uczestniczyli: prezydent miasta – p. Zbigniew Dycho, wiceprezydent p. Dariusz Wypych, pracownicy Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia wraz z naczelnikiem – p. Waldemarem Boryniem. Radę Miejską reprezentował przewodniczący Komisji Edukacji i Spraw Obywatelskich – p. Jarosław Łacwik.
          Duchowieństwo miasta reprezentował ksiądz prałat Jan Szuba – proboszcz parafii Św. Mateusza. Wśród gości byli także: Komendant Straży Miejskiej, przewodniczące NSZZ Solidarność i ZNP, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK, Koła Sybiraków, Oddziału PTTK, dyrektorzy Muzem, MOK, MDK, przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i media.
          Część artystyczną przygotowały p. Anna Skura,p. Wioletta Sobierajp. Urszula Wdowiak.
          Prezydent Miasta p. Zbigniew Dychto w swoim wystąpieniu dokonał podsumowania minionego roku szkolnego. Ciepłe, serdeczne słowa skierował do dzieci i młodzieży, życząc radosnych, bezpiecznych i udanych wakacji.
          Najlepszej uczennicy w mieście Annie Owczarczyk wręczył nagrodę - tygodniowy rejs po Bałtyku na jachcie kapitana Baranowskiego (Ania – jest absolwentką naszego gimazjum :-).
          Następnie wręczył nominacje na dyrektorów przedszkoli. Z rąk wiceprezydenta p. Dariusza Wypycha nagrody otrzymali uczestnicy Konkursu Ekologicznego oraz najlepsi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. W grupie tej znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Anna Owczarczyk z III H – średnia 5,71 i Michał Jarzyna z II C – średnia 5,62.
          Gratulacje nagrodzonym i życzenia przeżycia wakacji z Panem Bogiem złożył duchowy ojciec miasta – ks. prałat Jan Szuba, po czym nastąpiły występy taneczne. Szczególnie spodobały się tańce w wykonaniu Justyny Łuczak z kl. 2n i Michała Tracza – uczniów Łódzkiej Szkoły Tańca, laureatów konkursów w kraju i za granicą.
W imieniu wyróżnionych i nagrodzonych podziękowania przekazał uczeń Szkoły Podstawowej nr 14 – Piotr Zach. Na zakończenie ciepłe słowa i wakacyjne życzenia wygłosiła uczennica Gimnazjum nr 3.
          Zamknięcie uroczystości miało nietypowy przebieg. Za pocztem sztandarowym, wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie ks. prałat Jan Szuba posadził dąb ofiarowany przez społeczność Gimnazjum nr 3 w dniu obchodów jubileuszu 50 – lecia kapłaństwa. Gorące oklaski i okolicznościowa fotografia zakończyły spotkanie.

Uroczystość przygotował i poprowadził p. Sławomir Szczesio.