Podsumowanie akcji „Podziel się posiłkiem”
Nasze gimnazjum przyłączyło się w tym roku szkolnym do ogólnopolskiej akcji „Podziel się posiłkiem”. Organizatorem zbiórki żywności był Bank Żywności, a partnerami fundacja Polsat oraz firma Danone. Na terenie Pabianic akcję tę zorganizowało Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Szansa”. Przeszło 50 wolontariuszy z naszej szkoły brało w niej udział. Polegała ona na zachęcaniu klientów pabianickich sklepów do zakupu dodatkowych produktów na rzecz ubogich mieszkańców naszego miasta, a w szczególności matek samotnie wychowujących dzieci. Dzięki nieocenionej pomocy ludzi dobrej woli wolontariusze z pabianickich szkół zebrali około 7800 kg żywności.
5 lutego b. r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach odbyło się uroczyste podsumowanie akcji „Podziel się posiłkiem” połączone z rozdaniem podziękowań oraz zaświadczeń wolontariuszom. Prezes Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy „Szansa” pan Zbigniew Karczewski podziękował wszystkim wolontariuszom oraz ich opiekunom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji zapraszając na scenę zespół młodych muzyków z Łodzi o nazwie „Destylacja”.
Wszystkim wolontariuszom z naszej szkoły serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, wrażliwość oraz otwartość na potrzeby innych i liczymy na dalszą współpracę.