Festiwal Dialogu Czterech Kultur
Festiwal Dialogu Czterech Kultur odbywa się już od czterech lat w Łodzi. W tym roku obchodzony był również w Pabianicach.
8 września 2007 przed Urzędem Miasta odbyła się prezentacja kultury czterech nacji, którą przygotowali uczniowie pabianickich gimnazjów.
Nasze Gimnazjum przygotowało stoiska z potrawami charakterystycznymi dla kultury polskiej i żydowskiej. W pięknych strojach ludowych i żydowskich uczniowie częstowali potrawami przybyłych gości i mieszkańców Pabianic. Dużą popularnością cieszył się smalec z kiszonym ogórkiem. Natomiast "pod okiem" zespołu historyków p. Barbary Grzesiak, p. Jolanty Marczuk, p. Urszuli Dzwonnik i p. Władysławy Widz przygotowali się do konkursu z wiedzy o czterech kulturach: polskiej, rosyjskiej, niemieckiej i żydowskiej. W prezentacji brali również udział uczestnicy Klubu Miłośników Kultury i Sztuki. Pod opieką p. Wioletty Sobieraj uświetnili swoimi występami te uroczystość. Z utworem "Skrzypek na dachu" wystąpiła uczennica klasy I E Aleksandra Balcerak, która zagrała na skrzypcach. Marta Rękawica z klasy II wykonała na flecie pieśń "Życzenie" Fryderyka Chopina. Wystąpiły także dziewczęta ze szkolnego zespołu Cheerleaderek. Prezentacja była bardzo ciekawa i pouczająca.

Zespół do spraw Promocji Szkoły

A oto krótki fotoreportaż: