Konferencja oświatowa
W dniu 13.03.2008 w godzinach 13.00 – 15.00 odbyła się w Gimnazjum nr 3 w Pabianicach konferencja oświatowa na temat „Analiza wyników sprawdzianów w klasach VI szkół podstawowych i egzaminów gimnazjalnych przeprowadzonych w latach 2002 – 2007 w Pabianicach. Konferencji przewodniczył Pan Waldemar Boryń - Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia. Materiały statystyczne opracował i przedstawił Pan Mirosław Niepsuj - Kierownik Referatu Edukacji, Kultury i Sportu.
Na konferencji obecni byli dyrektorzy i nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów naszego miasta. Poruszano temat Edukacyjnej Wartości Dodanej. Dyrektorzy otrzymali szeroki materiał do dalszej analizy wyników nauczania w swoich szkołach. Podobne konferencje będą odbywać się cyklicznie jak zapowiedział pan Naczelnik Boryń.