Powiatowy Konkurs Historyczny „Generał Władysław Anders – wódz i patriota”
Dnia 12 grudnia 2007 r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie i wręczenie nagród uczniom biorącym udział w Powiatowym Konkursie Historycznym dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pt. „Generał Władysław Anders – wódz i patriota”. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Pabianickiego Pan Krzysztof Habura
i Wiceprezydent Miasta Pabianic Pan Dariusz Wypych. Organizatorami konkursy były Panie Barbara Mrowicka ( z PODNiDM w Pabianicach) i Jolanta Marczuk (z Gimnazjum nr 3).
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, przedstawiciele władz miasta i starostwa, Światowego Związku AK oraz pabianickie media.

Konkurs odbył się w dwóch etapach: szkolnym i finał powiatowy w formie testu. W finale powiatowym wzięło udział 23 uczniów (12 z gimnazjów, 11 ze szkół ponadgimnazjalnych). Wyniki były następujące:

Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce - Mateusz Polakowski z I LO
II miejsce - Marceli Boncler z I LO
III miejsce - Anna Skarbczyńska z II LO

Gimnazja
I miejsce – Przemek Zglinicki z Gimnazjum w Ksawerowie
II miejsce – Bartosz Gaudynek z Gimnazjum w Piąkowisku
III miejsce – Michał Gaudynek z Gimnazjum w Piątkowisku
Wyróżnienie – Kornel Kot z Gimnazjum nr 3 w Pabianicach

Podziękowania otrzymali także nauczyciele przygotowujący uczniów oraz organizatorki konkursu.

Naszą uroczystość uświetnił program artystyczno - historyczny poświecony gen. W. Andersowi oraz żołnierzom polskim, których losy rzuciły daleko od domu. Program wykonali uczniowie Gimnazjum nr 3, a przygotowały Panie Władysława Widz i Danuta Szumiał.