Konkurs ortograficzny
Dnia 16 maja 2008 r. w naszej szkole odbył się po raz piąty Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Weź byka za rogi”. Organizatorkami konkursu były: p. I. Zakrzewska i p. M. Jaworska. Trzecioklasistów z naszego gimnazjum przygotowały: p. U. Węgrzyn-Skrzydlewska i A. Jaworska. W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących szkół:
Gimnazjum nr 1, Gimnazjum im. św. Wincentego a Paulo, Gimnazjum w Ksawerowie oraz 2 drużyny z Gimnazjm nr 3.
W pierwszym etapie, konkurencji indywidualnej, wyłoniono Mistrza Ortografii, którym okazał się Mateusz Leżaj z Gimnazjum nr 1. II miejsce zajęła Aleksandra Koprowska z Gimnazjum im. św. Wincentego a Paulo.
Drużynowo I miejsce wywalczyły uczennice z Gimnazjum im. św. Wincentego a Paulo, a II i III miejsca przypadły w udziale Gimnazjum nr 3.