89 rocznica Odzyskania Niepodległości
W piątek 9 listopada wszystkie klasy wysłuchały apelu, którego treścią były fakty historyczne związane ze Świętem Niepodległości. Słowa dopełniła muzyka i okolicznościowe pieśni. Ten podniosły, bardzo ciekawy i wzruszający montaż przygotowała p. Ewa Zawada.
W niedzielę 11 listopada przed szkołą uformował się pochód młodzieży, który poprzedzony sztandarem szkoły przeszedł pod Urząd Miejski. Liczył 115 osób.
Następnie główną ulicą miasta przeszliśmy w towarzystwie władz, dyrektorów szkół i naszych nauczycieli do kościoła św. Mateusza i uczestniczyliśmy w Mszy świętej w intencji Ojczyzny.
Końcowa część obchodów miała miejsce przed Pomnikiem Niepodległości. Odbyło się złożenie kwiatów.
Po raz pierwszy w historii Szkoły przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w galowych strojach towarzyszyli przy składaniu kwiatów przez Sybiraków.
Przedstawiamy obszerny fotoreportaż z udziału w uroczystościach.

Zespół do Spraw Promocji