Pabianicki Dzień Recyklingu
Dnia 28.05.2008 r, w Miejskim Ośrodku Kultury pierwszy raz odbył się Pabianicki Dzień Recyklingu pod patronatem firm: EKO Region Sp. z o.o. i Organizacji Odzysku REBA S.A. Organizatorami byli Terenowy Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy MOK-u, Szkoły Podstawowe nr 1, 3, 5, 9, 14, 17, Gimnazjum nr 3 oraz Wydział Inżynierii Miasta i Ochrony Środowiska, Wydział Edukacji, Kultury i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Pabianicach. Nasi uczniowie zostali przygotowani przez Panie: R. Bartosik, W. Czyżewską, E. Szkudlarek i E. Widz.
Zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogli zobaczyć:
- wystawę prac plastycznych wykonanych z różnych odpadów
- pokaz mody kreacji wykonanych z surowców wtórnych
- krótkie przedstawienia
- lekcję na temat „Długa historia Alu-puszki, czyli aluminiowej puszki na napoje” przygotowaną przez uczniowski zespół koordynujący SPOPA z naszego gimnazjum
- prezentacje multimedialne
- wykonanie piosenki pt.: „Ekologia to podstawa życia” przez A. Likońską, M. Boniecką i A. Jachowicza
- różne pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów wystawione przez EKO Region
oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami ufundowanymi przez patronackie firmy a także Recal Fundację na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach.
Wszystkie te działania miały na celu zachęcenie uczniów do podejmowania aktywnych przedsięwzięć służących rozwiązywaniu problemów środowiskowych, a prowadzących m.in. do segregacji odpadów.

Tekst: Renata Bartosik
Zdjęcia: Ewa Widz, Renata Bartosik, Aleksander Jachowicz