Obchody dni PATRONA MIASTA

„TYLKO MIŁOŚĆ JEST TWÓRCZA”
św. Maksymilian Maria Kolbe
Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w bogaty program przygotowany przez Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe i księdza dziekana Dekanatu Pabianickiego.
Klasy III pod opieką p. Beaty Debich wzięły udział w Konkursie Plastycznym.
Laureatami zostali:
Anna Masztalerz - II Miejsce
Agnieszka Kowalczyk - III miejsce
Agnieszka Kozłowska - wyróżnienie
Do Konkursu wiedzy o patronie miasta przygotowali uczniów katecheci.
Drużyna w składzie: Michał Krzewicki i Wojciech Matyl zdobyła wyróżnienie
(opiekun p. M. Ciepłucha)

Dzień 12. października 2007 r. to pielgrzymka 80 uczniów do sanktuarium w Niepokalanowie. O godzinie 1100 uczestniczyliśmy we Mszy św. odprawionej przez metropolitę łódzkiego ks. Arcybiskupa Władysława Ziółka, w której udział wzięła p. kurator Barbara Kochanowska, Władze Samorządowe Miasta i Powiatu.
Po gorącym posiłku zwiedziliśmy muzeum św. Maksymiliana, obejrzeliśmy projekcję Panoramy Tysiąclecia i Misterium Męki Pańskiej.
W drodze powrotnej dojechaliśmy do Żelazowej Woli.
Dla wielu było to pierwsze spotkanie z największym klasztorem męskim świata.

W sobotę 13 października w Muzeum Miasta otwarto wystawę pt. ,,Święty Maksymilian- patron Pabianic’’.
Naszą szkołę reprezentował p. dyrektor Włodzimierz Stanek i zespół Promocji do Spraw Pomocy Szkoły z grupą młodzieży pod opieką p. Sławomira Szczesio.

Nauczycielom i uczniom, którzy włączyli się w obchody Dni Patrona Miasta dziękujemy.
Zespół do spraw Promocji Szkoły