Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Pingwin”
Dnia 28 listopada 2007 r. przeprowadzony został w naszym gimnazjum konkurs matematyczny „Pingwin”, organizowany przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI.
Do konkursu przystąpiło 56 uczniów: 20 z klas pierwszych, 18 z klas drugich i 18 z klas trzecich.
Konkurs miał formę testu składającego się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jeden był prawidłowy. Każdy zawodnik mógł zdobyć maksymalnie 60 punktów; 30 punktów otrzymywał na starcie, drugie 30 punktów za bezbłędnie rozwiązany test. Za każdą błędną odpowiedź odejmowany był 1 punkt.
W piątek, 18 stycznia 2008 r., poznaliśmy wyniki konkursu.
Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Pingwin” wyróżniła 8 uczniów naszej szkoły.
V miejsce i tytuł laureata przyznano ucz. kl.1C - Agnieszce Rucińskiej.
W klasach pierwszych:
VI miejsce zajęła Justyna Szamańska z kl. 1F
VII miejsce zajął Kacper Kołodziej z kl. 1H
VIII miejsce zajął Maciej Ślusarz z kl. 1M
IX miejsce zajął Karol Przedmojski z kl. 1A
W klasach drugich:
VIII miejsce ex aequo zajęli: Natalia Morawska z kl. 2D i Mateusz Dubiel z kl. 2H
W klasach trzecich:
X miejsce zajął Michał Jarzyna z kl. 3C
Agnieszka otrzymała dyplom laureata i nagrodę książkową, pozostała siódemka- - dyplomy wyróżnienia. Ponadto każdy uczestnik otrzymał dyplom potwierdzający jego udział w konkursie.
Gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy do udziału w wiosennej edycji konkursu.