Uczciliśmy 64 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Pabianiczanie, w tym przedstawiciele naszej szkoły wraz z p. Dyrektorem Włodzimierzem Stankiem i p. Sławomirem Szczesio uczcili pamięć poległych 64 lata temu w Powstaniu Warszawskim rodaków i oddali honory żyjącym.
Uroczystość rozpoczęła zbiórka pocztów sztandarowych i delegacji na placu przed Kościołem św. Mateusza. Mszy świętej za Ojczyzną i Powstańców przewodniczył ks. prałat Jan Szuba, który wygłosił okolicznościową, patriotyczną homilię.
W końcowej części refleksję o Powstaniu przedstawił uczeń naszej szkoły Sebastian Ziętala, który pytał : „Gdzie są chłopcy z tamtych dni? - mali bohaterowie, sam kwiat młodej Warszawy - taką mieli młodość”.
Cześć patriotyczną z udziałem przedstawicieli Parlamentu, Urzędu Wojewódzkiego, władz powiatu, miasta, przedstawicieli ugrupowań politycznych i młodzieży odbyła się pod Pomnikiem Legionisty. Przemówienia wygłosili: Prezes Zarządu Koła SZŻAK w Pabianicach – kpt. Eugeniusz Debich i Prezydent Miasta Pabianic – Zbigniew Dychto.
Składanie kwiatów przez delegacje i Marsz I Brygady zakończyły uroczystość.