Rajd imienia „Kamyka”
19 uczniów naszej Szkoły wraz z opiekunami p. Tomaszem Madalińskim i p. Sławomirem Szczesio uczestniczyło w sobotę 5 kwietnia 2008 roku w Rajdzie imienia ,,Kamyka’’.
Organizatorem był Dom Dziecka w Porszewicach i KTP ,,Aaron’’ przy oddziale PTTK w Pabianicach.
Trasa rajdu nawiązywała do obchodzonego w bieżącym roku ,,ROKU PRZYRODY’’ i prowadziła od Lublinka doliną Neru przez Okołowice do Porszewic.
W miejscowości Okołowice można było zrobić sobie zdjęcie przy 200-letnim dębie „Jędrek" - którego obwód wynosi 470 cm, a wiek szacowany jest na około 250-300 lat oraz dwa potężne klony, których obwód wynosi 400 cm i 374 cm.
W Porszewicach oglądaliśmy pozostałość cmentarza z przełomu XIX i XX wieku z mogiłą z 1914 roku oraz 3 pofabrykanckie, zabytkowe wille. Na mecie czekała ciepła kiełbaska i konkurs wiedzy o patronie Domu Dziecka – Aleksandrze Kamińskim.

Wspaniałe widoki, piękna pogoda i pieczone kiełbaski pozostawiły na uczestnikach duże wrażenie. Chętnie będą uczestniczyć w kolejnych rajdach, do czego zachęcają swoich kolegów. Do zobaczenia na szlakach...