Rajd otrzęsinowy i ślubowanie

Data 1.10.2007 będzie długo pamiętana przez uczniów klas pierwszych.
Tego dnia bowiem uczniowie klas pierwszych odbywali swój pierwszy rajd w gimnazjum - RAJD OTRZĘSINOWY.
Spotkaliśmy się o 8.50 na krańcówce autobusowej. Każda klasa przed wyjściem dostała smaczną niespodziankę na osłodę trudów, które były dopiero przed nami.

O 9.00 klasa 1a jako pierwsza wyruszyła w trasę. Klasy wychodziły w odstępie ok. 5 min więc musieliśmy iść dosyć szybko. Na pierwszym punkcie starsze koleżanki z klasy II i (klasa ta pracowała przy obsłudze rajdu) pomalowały nam nosy na żółto. Jak prawdziwe żółtodzioby skierowaliśmy się w stronę Rydzyn. Na kolejnych punktach wykonywaliśmy wspólnie z wychowawcami różne zadania, za które otrzymywaliśmy punkty.

Jednym z zadań było napisanie „przepisu na dobrego ucznia”. W tym zadaniu popisała się klasa 1f.
"Przepis na dobrego ucznia”
Składniki:
- 1 łyżka uśmiechu
- szczypta poczucia humoru
- kilogram mądrości
- rodzynka nieśmiałości
- kilka kropli skromności
Wszystko dokładnie wymieszać i piec z temperaturą jaką nauczyciel dostaje po 45 min lekcji.
Na koniec umieścić w mundurku.

Inne przepisy również warto przytoczyć:
• Człowiek (płeć dowolna)
• Odrobina dobrych chęci
• Szczypta punktualności
• Miarka inteligencji
• Zestaw podręczników
• 3 łyżki zdrowego rozsądku
Przy pomocy rodziców wypiekać w temperaturze 36,60C. Po upieczeniu posypać dobrymi manierami.
Miłego użytkowania.
Klasa Ik

1. Odzywa się na temat i zawsze powie coś mądrego.
2. na niemieckim mówi jak Niemiec, a na wuefie wykonuje rzuty wolne jak Ronaldinho.
3. ma dużo przyjaciół i każda dziewczyna chce z nim chodzić (do sklepu po bułki).
Klasa Id

Ponieważ przez całą drogę musieliśmy zbierać szyszki, później ćwiczyliśmy nimi rzuty do celu. Oj, ciężko to szło!

Zadanie następne polegało na napisanie piosenki lub wiersza o klasie, bądź wychowawcy. Tu wielu z nas ujawniło swe skrywane talenty, tak jak i na punkcie gdzie portretowaliśmy wychowawców.

klasa IG
Mój nauczyciel bardzo fajny jest
I w dobrym humorze, po prostu „the best”
I biorąc pod uwagę jego dowcip i klasę,
I meandry mądrości wypowiadane basem
(słyszane pomiędzy klasy hałasem)
i duże, ufne, przyjacielskie oczy
i uśmiech szczery, nie powiem – uroczy!
I umysł ścisły prawdziwa encyklopedia
I wszechzdolny, wszechwiedzący –
-dosłownie jak media!
Lecz gdy mu czasem chmura czółko zasłoni
Widać mu puls skaczący na skroni
Wtedy to nic nas nie wybroni
I mimo, że tego nie okazujemy –
To my tego belfra bardzo szanujemy!
klasa IH
Nasza klasa jest the best
Umie wszystko zrobić fest
Umie śpiewać i rymować
Tańczyć, skakać i figlować
Nasza klasa I Ha
Świetną panią ma
Zawsze chętnie uśmiechnięta
Do pracy nas zachęca.

Ostatnie zadania sprawdzały nas i naszych wychowawców z wiedzy na temat szkoły, klasy i nauczycieli.

Potem klasy zmierzały już w kierunku szkoły.
Po zliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców rajdu, którymi okazała się klasa 1g. Przewodniczący odebrał dyplom i nagrodę.
Zwycięskiej klasie gratulujemy!

Gdy wszystkie klasy dotarły do szkoły rozpoczęło się długo oczekiwane ślubowanie.
Pan Dyrektor powiedział kilka słów o tym ważnym dla nas wszystkich dniu, a przewodniczący klas ślubowali, a potem odebrali pamiątki ślubowania.

Dnia 1 października 2007r. w obecności świadków uczniowie klasy I uroczyście ślubowali:

My Uczniowie Gimnazjum nr3 im. Tadeusza Kościuszki w Pabianicach ślubujemy:

Dbać o honor i tradycje szkoły oraz godnie reprezentować jej imię na zewnątrz
Kształtować ambicję i dumę z godnego miana gimnazjalisty
Rzetelną nauką i pracą wypełniać pokładane w nas nadzieje naszych nauczycieli, wychowawców i rodziców
Wyrabiać w sobie siłę woli, prawość charakteru, koleżeństwo i chęć niesienia pomocy innym
Szanować poglądy i przekonania swoich kolegów i koleżanek
Dbać o piękno mowy ojczystej i wyrażać się w sposób kulturalny
Czcić i szanować symbole szkoły, miasta i kraju oraz nasze wartości narodowe
W imię odwagi i prawdomówności wytrwać we własnym ślubowaniu.