Obchody rocznicy 15 sierpnia
W dniu 15 sierpnia 2008 poczet sztandarowy i delegacja naszego Gimnazjum pod opieką Dyrektora Pana Włodzimierza Stanka oraz Pana Sławomira Szczesio wzięła udział w obchodach 88 rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz obchodach Święta Wojska Polskiego. Uroczystości tradycyjnie odbyły się z udziałem przedstawicieli parlamentu RP, władz Miasta i Powiatu oraz szeregu instytucji społecznych, gospodarczych i politycznych działających w powiecie pabianickim.
Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele św. Mateusza. Następnie pod Pomnikiem Legionisty odbyła się część patriotyczna uroczystości, zakończona składaniem kwiatów i przemarszem pocztów sztandarowych.

Dyrekcja serdecznie dziękuję uczniom za poświęcony czas i godne reprezentowanie szkoły.