Wykład profesora Bogdana Szczepankowskiego
Dnia 11 stycznia 2008 r. odbył się w naszym gimnazjum wykład, który wygłosił profesor Bogdan Szczepankowski - nauczyciel niesłyszącej młodzieży i nauczyciel akademicki, doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi.
Tematem wykładu brzmiał „Dziecko z uszkodzonym słuchem w placówce oświatowej. Specjalne potrzeby edukacyjne.”
Temat wzbudził zainteresowanie wśród nauczycieli, zarówno naszego gimnazjum, jak i innych placówek, które wraz z naszą szkołą należą do Miejskiego Zespołu ds. Integracji.
Wśród zaproszonych gości byli nauczyciele i rodzice z PM nr 11, PM nr 16, SP nr 1, SP nr 8, SP nr 9 oraz Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Pabianicach.
Spotkanie z Profesorem, zorganizowane przez p. Izabelę Zakrzewską i p. Dorotę Gwiazdowską przy wielkim wsparciu Dyrekcji Szkoły p. Ilony Paszkiewicz i p. Włodzimierza Stanka, odbyło się w miłej atmosferze z wieloma żartami, których nie szczędził nam Profesor.