II Miejski Turniej Wiedzy o Bitwie Pabianickiej i Dziejach 15 Pułku Piechoty Wilków
II MIEJSKI TURNIEJ WIEDZY o BITWIE PABIANICKIEJ i DZIEJACH 15 PUŁKU PIECHOTY WILKÓW odbył się w naszej szkole w dniu 21 września. Turniej przygotowany został przez Oddział PTTK w Pabianicach, a w szczególności p. Jolantę Łaciwik-Becht i p. Andrzeja Pasińskiego - historyka i członka Koła Krajoznawczego. 97 uczniów z terenu miasta i powiatu zmagało się z pytaniami konkursowymi. Następnie w sali auduowizualnej odbyła się druga część, w której uczestniczyli dyrektor Szkoły - p. Włodzimierz Stanek i zaproszeni goście:
- wiceprzewodniczący Rady Miejskiej p. Radosław Januszkiewicz,
- Naczelnik Oświaty Starostwa Powiatowego p. Marian Lorenczak,
- Koło Światowego Związku Żołnierzy AK w Pabianicach reprezentowała p. Mirosława Wadowska.

Część artystyczną pod tytułem "Historia Pabianic w latach 1939-1945" przedstawiło koło historyczno-teatralne pod kierunkiem p. Władysławy Widz i p. Danuty Szumiał. Z kolei prelekcję bogato ilustrowaną slajdami przedstawił ppłk Wojciech Poczta z Wojsk Obrony Przeciwlotniczej (Główna linia oporu Armii Łódź na Warcie i Widawce). Słowa uznania za trud i przygotowanie Turnieju wyraził przedstawiciel władz miejskich p. R. Januszkiewicz. Komandor turnieju natomiast podziękowała młodzieży za udział, dyrektorowi Szkoły za objęcie patronatu, p. A. Pasińskiemu i p. B. Grzesiak za ogrom pracy włożonej w przygotowanie. Spotkanie poprowadził p. Slawomir Szczesio.

Zespół do Spraw
Promocji Szkoły