Wigilia nauczycieli i pracowników szkoły
Opłatek i dzielenie się opłatkiem to najgłębszy treścią i najbardziej chrześcijański symbol, który zgromadził Dyrekcję, Radę Pedagogiczną, pracowników Szkoły i gości, którymi byli:
1. Wiceprezydent miasta pan Dariusz Wypych
2. Ksiądz prałat Jan Szuba
3. Pan Marek Ostojski – były dyrektor
4. przedstawiciele SZZ Armii Krajowej i ,,Związku Sybiraków”

W nastrój spotkania wprowadził program ,,Boże Narodzenie 2007” przygotowany przez Klub Miłośników Kultury i Sztuki. Słowa Ewangelii odczytał pan Sławomir Szczesio, a ksiądz prałat Jan Szuba podzielił się z zebranymi okolicznościową refleksją i przekazał ciepłe, serdeczne życzenia.
Wiceprezydent miasta Dariusz Wypych trzymając w rękach biały opłatek- znak przebaczania i pokoju powiedział: ,,Choć z trudem otwieramy się na drugiego człowieka w geście przełamania się ukazuje nasze otwarte serce, które pobudza do przebaczania win i prośby o przebaczenie oraz pozwala wyciągnąć rękę ku zgodzie”.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzył głębokich duchowych przeżyć towarzyszących rodzinnym przeżyciem tych dni. Refleksje świąteczne, które były jednocześnie życzeniami w formie pięknych wierszy przekazała pani Zofia Znamirowska – przedstawiciel Koła ,,Sybiraków”. Przed połamaniem się opłatkiem słowa życzeń skierował do zebranych Dyrektor Szkoły pan Włodzimierz Stanek: ,,Życzę państwu by ten dzień tkwił w waszych sercach, a dar dostrzegania ludzi nie był tylko ulotną, świąteczną chwilą. Niech mądrość i obiektywizmu stanie się udziałem każdej podejmowanej przez nas wszystkich decyzji, a wypowiadane słowa niech będą pełne dobroci, wielkiej wdzięczności, niech scalają to co rozbite w człowieku”.
Słowa wypowiedzianych wzajemnie życzeń i wspólny posiłek przebiegł w serdecznej i ciepłej atmosferze.