Spotkanie wigilijne młodzieży z Dyrekcją Szkoły
Co roku w. życiu naszej małej Ojczyzny – Gimnazjum numer 3 przychodzi taki radosny czas, w którego godziny wpisana jest zaduma i refleksja nad faktem, że Bóg stał się człowiekiem.
Radosnym czasem były opłatkowe spotkania. Rano w odświętnie udekorowanej sali audiowizualnej zgromadzili się przedstawiciele klas i Samorząd Uczniowski, by spotkać się z dyrekcją szkoły i gośćmi, z panią Marią Nowicką ze Światowego Związku Żołnierzy AK i z panią Zofią Znamirowską z Koła Sybiraków w Pabianicach.
Nastrojowa kolęda ,,Gwiazdkowe noce’’ rozpoczęła krótki program artystyczny, przygotowany przez Klub Miłośników Kultury i Sztuki. Po występie młodzież przekazała życzenia Dyrekcji Szkoły i gościom, którzy wraz z ciepłymi życzeniami przekazali na ręce Dyrektora Szkoły album ukazujący losy członków AK.
Pan Włodzimierz Stanek – dyrektor szkoły składają życzenia powiedział: „Trzymany w ręce opłatek jest niepozorny i kruchy, choć jest symbolem rzeczy wielkich i ważnych”.
Podzielił się opłatkiem z gośćmi, a przewodniczącym klas wręczył go i prosił o wspólne połamanie się w klasach, któremu niech towarzyszą słowa jego życzeń, aby miłość, pojednanie i przebaczenie nie utraciły nigdy swego blasku i świeżości