Obchody 90-tej rocznicy Odzyskania Niepodległości
Przemarszem 90 osobowej grupy młodzieży przed Urząd Miejski na czele z pocztem sztandarowym, Gimnazjum nr 3 włączyło się w miejsko - powiatowe uroczystości Narodowego Święta Niepodległości byliśmy widoczną, najliczniejszą grupą młodzieży. Udział w uroczystej Mszy świętej celebrowanej w kościele św. Mateusza przez Honorowego Obywatela Pabianic – ks. prałata Jana Szubę to następny
element obchodów. Ciąg dalszy to uroczystości pod Pomnikiem Niepodległości, gdzie delegacja młodzieży złożyła wiązankę kwiatów. Natomiast w Muzeum Miasta Pabianic spotkaliśmy się z „żywą historią patriotyzmu” – generałem Aleksandrem Arkuszyńskim, któremu nadano tytuł Honorowego Obywatela Pabianic. Sędziwy generał dziękując za otrzymany honor powiedział: „ Cieszę się, że teraz jest wzmożony okres patriotyzmu, który budzi naród z uśpienia”, a chwilę później otworzył wystawę pt. „Pabianice w Polsce niepodległej 1918-1938 r.”
Udział w tych obchodach był dla młodych uczestników – uczniów naszego Gimnazjum wielkim przeżyciem i żywą lekcją historii. Uczniom towarzyszyli; wicedyrektor szkoły p. Andrzej Mielczarek, p. Beata Debich, p. Jolanta Marczuk, p. Justyna Zbierkowska, p. Wojciech Kania.
Inicjatorem i organizatorem udziału w obchodach był pan Sławomir Szczesio.

Dyrekcja Szkoły dziękuje młodzieży za udział w uroczystościach i godne reprezentowanie szkoły.