Inauguracja roku akademickiego 2008/2009 w WSHE w Pabianicach
W sobotę 4 października reprezentacja Szkoły wzięła udział w inauguracji roku akademickiego 2008/2009 w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Pabianicach.  Wicedyrektor Szkoły - p. Andrzej Mielczarek w towarzystwie Samorządu Uczniowskiego złożył okolicznościowe życzenia na rozpoczynający się rok akademicki. Zebrani goście wysłuchali wykładu dra Zbigniewa Przygodzkiego pt.: "Znaczenie kapitału ludzkiego w rozwoju współczesnych miast".
W niedzielę 5 października w kościele św. Mateusza pod przewodnictwem ks. Prałata Jana Szuby nastąpiła liturgiczna inauguracja roku akademickiego połączona z poświęceniem indeksów studentów pierwszego roku. Na koniec Rektor uczelni prof. dr hab. Marian Lelonek serdecznie podziękował reprezentacji 3 Gimnazjum za udział w uroczystościach.