Biały Marsz w 4 rocznicę odejścia Jana Pawła II
2 kwietnia 2005 roku o godz. 2137 nasz rodak PAPIEŻ JAN PAWEŁ II – HONOROWY OBYWATEL MIASTA PABIANIC odszedł do domu ojca.
W czwarta rocznicę tamtych pamiętnych dni – nasza szkoła - Gimnazjum Nr 3 we współpracy z parafią św. Mateusza po raz czwarty zorganizowała BIAŁY MARSZ refleksji i zadumy nad tym, czego uczył nas – młodych Polaków OJCIEC NARODU.
Głównym motywem Jego pontyfikatu było zawołanie „Miłość nie wszystko wyjaśni”, które i dziś w radiach naszego miasta jest aktualna.
Wprowadzeniem do uroczystości były refleksje ks. prałata Jana Szuby – proboszcza parafii św. Mateusza, po których wyruszył ulicami marsz pamięci, w którym najliczniejszą grupę stanowiła młodzież z zapalonymi zniczami. Modlitwę różańcową w czasie marszu i modlitwy przed popiersiem na froncie kościoła prowadził ks. Janusz.
Klub Miłośników Kultury i Sztuki przygotował oprawę muzyczną, szczególnie przejmująco brzmiała ulubiona pieśń Jana Pawła II wykonana na skrzypcach. Słowo dziękuję kierujemy do uczestników Klubu i opiekunki – p. Anny Dziuby. Wiązanka kwiatów i cztery zapalone znicze złożone przez młodzież Gimnazjum nr 3 to zewnętrzny znak pamięci.
W słowie końcowym ks. prałat Jan Szuba w ciepłych słowach podziękował Dyrekcji Szkoły za udział i zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie MARSZU. Szczególne słowa wdzięczności skierował do p. Sławomira Szczesio za ogrom pracy organizacyjnej, administracyjnej i przygotowanie programu oraz czuwanie nad jego przebiegiem.
Dyrekcja Szkoły i organizatorzy dziękują uczestnikom MARSZU za właściwą postawę i atmosferę przeżyć wyrażającą nasze uczucia wobec osoby największego z rodu Polaków.