„CAŁA POLSKA BIEGA”
Nasze Gimnazjum bardzo czynnie włączyło się w ogólnopolską akcję pod nazwą „Cała Polska biega”. Organizatorem akcji Polska Biega jest Gazeta Wyborcza, a współorganizatorami TVP Sport oraz Polskie Radio.
W ramach akcji przez całą Polskę w dniach 5 – 10 maja biegły sztafety złożone ze znanych Polaków promując bieganie wśród mieszkańców naszego kraju, a w dniach 9 – 10 maja w całej Polsce odbyły się organizowane przez instytucje, szkoły i kluby biegi dla lokalnej społeczności. W całej akcji liczył się przede wszystkim fakt, aby w tych dniach pobiegło jak najwięcej ludzi!
W dniu 5 maja 2009 r. reprezentacja naszej szkoły wyszła na powitanie sztafety Polska Biega. Sztafeta, do której dołączyły na granicach miasta koszykarki PTK Pabianice oraz biegacze UKS Azymut przebiegła przez Pabianice na MOSiR. Tutaj odbyło się oficjalne powitanie.
W dniu 9 maja 2009r. nasze Gimnazjum wzięło też udział w samym biegu. Liczna drużyna pod opieką p. Doroty Gwiazdowskiej, p. Elżbiety Milczarek, p. Dobrosława Grygi oraz pod bacznym okiem Dyrektora Szkoły p. Włodzimierza Stanka, wystąpiła w składzie:

DZIEWCZĘTA

31. Ochocki Arkadiusz
32. Legeziński Artur
33. Sobczak Daniel

W kategorii gimnazjów nasze dziewczyny okazały się najlepsze:
I miejsce – Pietrzak Kalina
II miejsce – Hagner Justyna