Wykład doktora Janusza Trawki w naszym Gimnazjum
W dniu 28.11.2008 w Gimnazjum nr 3 w Pabianicach zorganizowano z inicjatywy Dyrekcji Szkoły wykład doktora Janusza Trawki. Doktor Trawka jest pracownikiem naukowym Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Wyższej Szkoły Bankowości i Finansów w Katowicach oraz od wielu lat Przewodniczącym Stowarzyszenia KISS (Komputer i Sprawy Szkoły). Tematem wykładu była „Przemoc w mediach i agresja w Internecie”. Wykładu wysłuchali nauczyciele Gimnazjum nr 3 a także SP1, SP9, SP 5, SP17, Gim 1 i Gim 2 oraz rodzice. Dyrekcja szkoły dobierając temat wykładu starała się trafić w tematykę ściśle związaną z aktywnością uczniów w przedziale wiekowym 12 – 16 lat. Według badań przeciętny nastolatek spędza przed komputerem, telewizorem od 20 – 30 godzin tygodniowo. Ogólnie pojęte media poza wieloma zaletami jakie ze sobą niosą, mogą stwarzać też wiele zagrożeń i niebezpieczeństw. Warto wspomnieć chociaż zagrożenie ze strony pedofilów, sekt religijnych, hakerów komputerowych i innych. Wszystkie te aspekty poruszał wykład doktora Trawki. Słuchacze otrzymali solidną dawkę wiedzy o niebezpieczeństwach, tych znanych i tych nowych. Nowych ponieważ Internet i media to bardzo dynamicznie rozwijająca się sfera. Doktor Trawka pokazał także gdzie można uzyskać pomoc i jak ustrzec się pewnych niebezpieczeństw.