KONKURS EUROGIMNAZJALISTA 2009
Dnia 6 kwietnia 2009r. odbył się w naszej szkole finał powiatowego konkursu Eurogimnazjalista 2009 organizowanego przez Punkt Informacyjny EUROPE DIRECT Pabianice. Do rywalizacji stanęło 30 drużyn z 6 gimnazjów z terenu Pabianic a także Dłutowa, Piątkowiska i Ksawerowa.
Nasze gimnazjum reprezentowało 5 drużyn wyłonionych w wyniku eliminacji wewnątrzszkolnych przeprowadzonych 30 marca 2009 r.
1. Justyna Frachowicz, Mateusz Dubiel
2. Aleksandra Likońska, Aleksander Jachowicz
(opiekun p. Katarzyna Jurek)
3. Michał Papuga , Michał Michalak
4. Magdalena Zakrzewska, Maja Pietrzak
(opiekun p. Barbara Grzesiak)
5. Marcelina Kręcijasz, Michał Góra
(opiekun p. Andrzej Pasiński)
Pytania w konkursie dotyczyły wiedzy z zakresu funkcjonowania Unii Europejskiej: podstawowe daty historyczne, organy Unii, traktaty, podstawowe dane o państwach członkowskich, ogólne informacje o walucie euro oraz szczegółowe wiadomości na temat procesu przystępowania Polski do Unii Europejskiej.
Najlepszą okazała się drużyna NASZEGO GIMNAZJUM w składzie Michał Papuga i Michał Michalak, która pokonała o jeden punkt drużynę również z naszej szkoły – Justynę Frachowicz i Mateusza Dubiela oraz o dwa punkty drużynę z Gimnazjum w Piątkowisku – Beatę Pawlak i Paulinę Dytko. Pełne wyniki konkursu dostępne są na stronie www.europe-direct.pabianice.pl
W nagrodę 20 najlepszych drużyn z opiekunami pojedzie do Wrocławia. W programie znajduje się zwiedzanie Mediateki i Multicentrum.
Planowany termin wycieczki – 16 maja 2009 roku.