Konkurs na doświadczenie fizyczne pt. „Fizyka łatwiejsza niż myślisz.”
W dniu 8 grudnia 2008 roku odbył się konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół ponad gimnazjalnych na doświadczenie fizyczne pt. „Fizyka łatwiejsza niż myślisz.”
Organizatorem konkursu był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach przy współudziale Starostwa Powiatowego w Pabianicach.
Zadaniem uczniów było przygotowanie doświadczenia pokazowego z użyciem przedmiotów codziennego użytku, oraz zaprezentowanie go podczas sesji doświadczalnej.
Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły uczniów z klasy III C. Natalia Michalska i Ania Wojtczak przedstawiły doświadczenia pt.” Igraszki z powietrzem”, w których pokazały jak zmiana ciśnienia powietrza wpływa na ruch przedmiotów. Uczennice zbudowały także model i zademonstrowały działanie fontanny Archimedesa. Drugi zespół – Przemek Bartyzel i Piotrek Michel pokazali jak woda prowadzi światło, czyli zjawisko całkowitego wewnętrznego odbicia światła w strumieniu wody, które demonstruje działanie światłowodu.
W konkursie wzięło udział 12 zespołów ze szkół naszego powiatu. Przyznano trzy nagrody i trzy wyróżnienia. Miło nam donieść, że oba nasze zespoły otrzymały wyróżnienia. Uczniowie przygotowywali się pod opieką nauczycielki fizyki p. Zofii Tuzikiewicz.
W tym dniu ogłoszono również wyniki konkursu fotograficznego pt. „ Fotografujemy zjawiska fizyczne”, na który uczniowie naszej szkoły wysłali swe prace. Wśród kilkudziesięciu prac jury nagrodziło i wyróżniło sześć prac w tym prace Aleksandra Jachowicza ucznia pani Bożeny Szczecińskiej i Martyny Mastalerz uczennicy pani Zofii Tuzikiewicz.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom i życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu zjawisk fizycznych !!!