Gimnazjada Europejska 2009
Dnia 6 marca 2009r. odbyła się w naszej szkole VIII Gimnazjada Europejska zorganizowana przez członków Klubu Europejskiego pod kierunkiem pań U. Dzwonnik, B. Grzesiak i J. Marczuk. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Pabianic. W tym roku szkolnym konkurs przebiegał pod hasłem „ Polska w Unii Europejskiej”. Wzięło w nim udział 8 drużyn reprezentujących pabianickie gimnazja.
Zgodnie z regulaminem uczniowie musieli wykazać się znajomością geografii i historii Polski, najważniejszych zabytków kultury polskiej i europejskiej, tematyki integracji Polski z Unią Europejską oraz wiedzą o UE na poziomie wykraczającym poza program gimnazjum. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było również przygotowanie przez poszczególne drużyny projektu polskiej strony monety euro z opisem i uzasadnieniem przyjętej symboliki.
Gościem tegorocznej Gimnazjady był p. Maciej Wlazłowicz reprezentujący Punkt Informacyjny EUROPE DIRECT Pabianice.

Wyniki VIII Gimnazjady Europejskiej
I miejsce – drużyna Gimnazjum nr 3 w składzie:
Michał Foszpańczyk, Michał Michalak , Michał Papuga (opiekun p. Katarzyna Jurek)
II miejsce – drużyna Gimnazjum nr 1 w składzie:
Karolina Wróbel, Michał Bamberski, Mateusz Marynowski (opiekun p. Piotr Szymczak)
III miejsce - drużyna z Gimnazjum nr 1 w składzie:
Konrad Gastpari, Piotr Limiera, Adrian Romkowski ( opiekun p. Piotr Szymczak)

Dyrekcja Gimnazjum nr 3 i opiekunowie Klubu Europejskiego gratulują zwycięzcom i dziękują wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
Szczególne podziękowania składamy nauczycielom – opiekunom drużyn:
p. Katarzynie Foszpańczyk i p. Piotrowi Szymczakowi z Gimnazjum nr 1,
p. Katarzynie Dumce z Gimnazjum nr 2,
p. Katarzynie Jurek i p. Andrzejowi Pasińskiemu z Gimnazjum nr 3
za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu.