XII edycja Rajdu Gwiazdkowego
6 grudnia 2008 odbyła się kolejna, już XII edycja Rajdu Gwiazdkowego. Nie mogło zabraknąć tu naszej szkoły. Ogółem w rajdzie wzięło udział ponad 400 uczniów. Gimnazjum nr 3 reprezentowała grupa około 40 uczestników. Trasa rajdu prowadziła od MOSiR-u przez las miejski, ul. Rydzyńską, Potaźnię, Rydzyny Dolne aż do remizy w Rydzynach.
Na mecie na dzielnych piechurów czekała ciepła herbata i wspaniały bigos oraz paczka od Świętego Mikołaja. Opiekę nad naszymi uczniami sprawowali: Pani Ewa Widz, Katarzyna JurekWicedyrektor Ilona Paszkiewicz oraz Pan Tomasz Madaliński, Wojciech Kania, Andrzej Pasiński, Wicedyrektor Andrzej Mielczarek, Dyrektor Włodzimierz Stanek - który pełnił także funkcję Wicekomandora Rajdu. W podwójnej roli wystąpił Pan Sławomir Szczesio. Sprawował opiekę nad grupą naszych uczniów, a także był przedstawicielem PTTK - Pabianice, głównego organizatora Rajdu.

Dziękujemy wszystkim uczniom i opiekunom za udział i zapraszamy za rok.