Gościmy harcerzy z Litwy
W dniu 7.11.2008 w ramach szkolnych obchodów 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się apel przez radiowęzeł szkolny. Apel przygotowała Pani Ewa Zawada, nauczycielka historii wraz z młodzieżą.
Gościliśmy także w tym dniu delegację harcerzy z Wilna. Harcerze pod opieką księdza druha Dariusza Stańczyka przebywali w Pabianicach na zaproszenie Wiceprezydenta Miasta Pana Dariusza Wypycha. W spotkaniu uczestniczyło 8 klas wraz z nauczycielami. Goście mówili o różnicach w pojmowaniu patriotyzmu, niepodległości i wolności wśród Polaków w Polsce i mniejszości polskiej na Litwie. Wystąpienie zawierało szereg pieśni patriotycznych, wierszy oraz pokaz zdjęć z odbywających się na Litwie a organizowanych przez harcerzy "Sztafet Niepodległości".