Finał Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego pt. „Król Władysław Jagiełło”
Dnia 13 maja 2009 r. w naszej szkole odbył się pisemny finał Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego (z historii, języka polskiego i wiedzy o kulturze) dla uczniów szkół gimnazjalnychi ponadgimnazjalnych pt. „Król Władysław Jagiełło” zorganizowanego dla uczczenia 575 rocznicy śmierci władcy. Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży jednym z ważniejszych wydarzeń w dziejach narodu i państwa polskiego – unią polsko - litewską, postaciami królowej Jadwigi Andegaweńskiej i króla Władysława Jagiełły, zainteresowanie młodzieży historią „Małej Ojczyzny”, upowszechnienie i poszerzenie wiedzy młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych o dziejach państwa polskiego na przełomie XIV i XV wieku, kulturze tzw. „późnego średniowiecza” w Polsce oraz związkach Jagiełły z Pabianicami i innymi miejscowościami powiatu pabianickiego (regionalizm), upowszechnienie znajomości tekstów literackich powstałych i poświęconych tej epoce. Wzięło w nim udział 21 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Z naszej szkoły startowało troje uczniów: Aleksander Glapa, Amelia Malinowska, Karolina Kopycka. Osiągnęliśmy sukces - Karolina Kopycka z kl. II g zajęła I miejsce wśród gimnazjalistów. W przygotowaniu Karoliny do konkursu pomagały Panie: Izabela Zakrzewska i Jolanta Marczuk.
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 10 czerwca 2009 r. w MOK- u. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wręczał starosta powiatu pabianickiego Pan Krzysztof Habura i przedstawiciel władz miejskich. Część artystyczną poświęconą królowi Władysławowi Jagielle przygotowali uczniowie z II LO w Pabianicach pod opieką p. Renaty Rucińskiej-Stelmach i p. Barbary Mrowickiej.