„KANGUR MATEMATYCZNY”
Dnia 19 marca 2009 r. uczniowie naszego gimnazjum zmagali się z zadaniami Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2009. W rywalizacji wzięło udział 31 uczniów.
Inicjatorem konkursu jest francuska organizacja „Association Kangourou Sans Frontieres” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku, jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. W Polsce głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych działające pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Konkurs jest przeprowadzany w sześciu kategoriach. Nasi gimnazjaliści rywalizowali w dwóch: kategorii Kadet (kl.I i kl.II) oraz kategorii Junior (kl.III).
Test konkursowy zawierał 30 zadań o różnym stopniu trudności (punktowanych od 3 do 5 punktów). Do każdego zadania podanych było 5 odpowiedzi, z których tylko jedna była poprawna.
Wyniki konkursu poznamy w maju.