Konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce i Panoramie Racławickiej
Dnia 23 marca 2009 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów klas VI, uczestników Konkursu wiedzy o Tadeuszu Kościuszce i Panoramie Racławickiej. Konkurs był ostatnim etapem projektu Otwarte Drzwi, realizowanego przez członków szkolnego Klubu Europejskiego pod kierunkiem p. Barbary Grzesiak i p. Urszuli Dzwonnik.
W konkursie wzięło udział 29 uczniów ze Szkół Podstawowych nr 3 i nr 17. Uczestnicy rozwiązywali test dotyczący postaci Tadeusza Kościuszki oraz Panoramy Racławickiej.
W oczekiwaniu na wyniki oglądali prace uczniów naszej szkoły poświęcone historii Pabianic - film „Pabianice nasze miasto” oraz prezentacje multimedialne: „Dwór kapituły krakowskiej w Pabianicach” i „Park im. Juliusza Słowackiego”.
Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy, a najlepsi nagrody książkowe.
Laureaci konkursu:
Łopatecka Daria, Śmiech Dominika, Tyran Ewelina (SP 17)
Organizatorzy dziękują p. Ewie Blachowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 17 i p. Edycie Salecie – Antol ze Szkoły Podstawowej nr 3 za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu.
Dziękujemy również paniom: Jolancie Marczuk, Beacie Debich i Grażynie Rosiak (nauczycielom naszej szkoły) za pomoc w organizacji konkursu.