Wycieczka do lasu miejskiego w Pabianicach
Dnia 15 kwietnia 2009 roku odbyła się wycieczka do lasu, dla uczniów, którzy wykonali budki lęgowe. Uczniowie zostali zaproszeni przez pana Zbigniewa Kolasińskiego. Pan leśniczy pokazał zwierzęta hodowane w leśniczówce, między innymi pawie, bażanty, daniele, opowiadał bardzo ciekawie o wielu z nich. Następnie uczniowie przeszli do lasu aleją dębową, zobaczyli, gdzie zostały zamocowane ich budki. Zapoznali się z zasadami wycinki lasu i nowymi nasadzeniami. Zrozumieli również, dlaczego jest zbrodnią wchodzenie do lasu z psem bez smyczy i kagańca od 1 kwietnia do 30 września. Dowiedzieli się, dlaczego nie wycina się niektórych dużych spróchniałych drzew. Zobaczyli 180- letnie sosny i podziwiali kobierce kwitnących zawilców. Na zakończenie, pan leśniczy zaprosił na ognisko, gdzie uczniowie mogli upiec kiełbaski i posilić się po długiej wędrówce.
Uczniowie na wycieczce byli pod opieką p. Ireny Gawrońskiej nauczyciela techniki i p. Marioli Grzegorzewskiej nauczyciela biologii.