X Powiatowy Konkurs Matematyczny
W środę, 20 maja 2009 r., zostały ogłoszone wyniki X Powiatowego Konkursu Matematycznego, organizowanego przez Gimnazjum nr 1 w Pabianicach.
Konkurs składał się z dwóch etapów. Etap I - szkolny konkurs „Matmamistrz”- pozwolił wytypować 3-osobowe zespoły uczniów klas I, II i III, reprezentujące nasze gimnazjum. Etap II - konkurs powiatowy - odbył się 5 maja 2009 r.
W etapie powiatowym wzięło udział 53 uczniów z 6 gimnazjów powiatu pabianickiego (Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum im. Wincentego a’Paulo, Gimnazjum w Ksawerowie, Gimnazjum w Dłutowie). Uczniowie klas I, II, III rywalizowali w osobnych kategoriach.
Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Bilecka, Dominik Kobiera, Chrystian Musiał, Maciej Ślusarz, Kacper Kołodziej, Agnieszka Rucińska, Karolina Dembowska oraz Mateusz Dubiel.
Podczas oficjalnego podsumowania konkursu najlepsi matematycy powiatu pabianickiego otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali uczniowie dyplomy uczestnictwa.
W gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszego gimnazjum. W kategorii klas pierwszych I miejsce zdobyła Karolina Bilecka z kl. I H, a II miejsce - Dominik Kobiera z kl. I D.

Laureatom serdecznie gratulujemy.