Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2008/2009
W dniu 01.09.2008 roku kolejny rocznik uczniów rozpoczął naukę w naszej szkole. Tradycyjnie już uczniowie zostali przywitani przez Dyrekcję szkoły. Dyrektor życzył pierwszoklasistom, aby potrafili szybko przestawić się z luźnego, wakacyjnego trybu życia na sformalizowany tryb szkolny, oraz aby uczniowie klas pierwszych dali się poznać od samego początku jako sumienni, pracowici i mądrzy młodzi ludzie. W uroczystości powitania nowych uczniów w szkole poza Wicedyrektorami, Pedagogami szkolnymi i Wychowawcami klas pierwszych uczestniczyli także Pan Andrzej Wojkowski Komendant Straży Miejskiej w Pabianicach i Pani Jolanta Kamińska funkcjonariuszka Straży Miejskiej z "Patrolu Szkolnego". Pan Komendant życzył uczniom spokojnego roku szkolnego i poinformował o współpracy między Gimnazjum nr 3 a Strażą Miejską. Ta współpraca to stała obecność Strażników w szkole. Razem z pewnością będzie bezpieczniej.

Wszystkie zdjęcia wykonała Karolina Michułka uczennica klasy II F