„Poznajemy Ojcowiznę” po raz trzeci
Podsumowanie etapu wojewódzkiego i spotkanie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Ojcowiznę” organizowanego przez ZG PTTK, redakcję „Poznaj swój kraj” i MEN odbył się już po raz trzeci w Gimnazjum Nr 3 w sobotę 7 marca 2009 r.
Organizatorami podsumowania byli: p. Andrzej Pasiński i p. Sławomir Szczesio przy wydatnej pomocy p. Tomasza Madalińskiego.
Pierwsza część to spotkanie towarzyskie uczestników i ich opiekunów przy herbacie, sokach i słodyczach. Oglądano prace kolegów, wymieniono uwagi i refleksje dotyczące sposobu zdobywania informacji przydatnych przy tworzeniu prac.
O godz. 9.30 wiceprezes Oddziału PTTK w Pabianicach – p. Sławomir Szczesio powitał przybyłych, pogratulował zdobycia najwyższych lokat i zaprosił do udziału w wycieczce po Pabianicach, a następnie autokarowej do Łodzi.
Po obiedzie w Zajeździe wszyscy udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Kościuszki, by uczestniczyć w obchodach Jubileuszu 80–lecia powstania Oddziału PTTK w Pabianicach i odebrać nagrody.
Uroczystość rozpoczął polonez w wykonaniu grupy uczniów naszej szkoły pod opieką p. Elżbiety Milczarek i p. Tomasza Zawady. Laureatami etapu wojewódzkiego byli także uczniowie naszej Szkoły.; w kategorii prac indywidualnych I miejsce Aleksandra Likońska – opiekun p. Andrzej Pasiński. W kategorii prac zespołowych II miejsce Iga Giernat, Magdalena Krysiak, Michał Górka, Karolina Dembowska – opiekun p. Andrzej Pasiński,
W kategorii prac multimedialnych I miejsce Maria Jończyk i Martyna Zakrzewska – opiekun p. Jolanta Marczuk i III miejsce Nikoletta Karolczak, Weronika Chmielewska i Michał Jarzyna – opiekunem p. Barbara Grzesiak.

Laureatom i ich opiekunom gratulujemy