Zlot Laureatów konkursu „Poznajemy Ojcowiznę"
W dniach 3-5 czerwca odbył się w Poznaniu Centralny Zlot Laureatów Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę". Zlot młodzieży był częścią Ogólnopolskiego Forum Turystyki i Krajoznawstwa w Szkole. W forum i zlocie brały udział członkinie Klubu Europejskiego Maria Jończyk i Martyna Zakrzewska pod opieką p. Jolanty Marczuk. Zostałyśmy zaproszone, ponieważ praca multimedialna „Park im. Juliusza Słowackiego w Pabianicach” przygotowana na ten konkurs zalazła się w gronie laureatów.
Nasz projekt znalazł już uznanie w powiecie i województwie zajmując I miejsce, a teraz z niecierpliwością czekałyśmy na ogłoszenie końcowych wyników. Zanim to się stało, wraz z innymi laureatami konkursu z całej Polski, podziwialiśmy piękno Wielkopolski. Zwiedziliśmy Poznań, Szamotuły i Szreniawę. Wzięłyśmy także udział w części forum poświęconego turystyce w szkole. Na zakończenie, w piątek 5 czerwca, odbyło się wręczenie nagród. I bardzo miła dla nas niespodzianka – nasza prezentacja zajęła I miejsce w kategorii prac multimedialnych.